Levitra

Udostępnienie leków bez recepty może zapobiec nadużywaniu narkotyków i wydłużyć oczekiwaną długość życia milionów.

Leki na receptę są z konieczności przepisywane osobom ze schorzeniem, które wymaga ich stosowania. W związku z tym polityka zdrowia publicznego dotycząca dostępności leków na receptę zasadniczo koncentruje się na tym, jak upewnić się, że otrzymują je pacjenci, którzy naprawdę ich potrzebują.

Niektóre problemy z nowoczesnym systemem regulacji aptek to:

1) Złożoność łańcucha dostaw dla aptek powoduje, że aptekom trudno jest zapewnić to, czego chcą konsumenci. 2) Konsumenci często mają trudności z nawigacją między aptekami internetowymi i stacjonarnymi, co może prowadzić do zamieszania lub utraty okazji na zakup tańszych leków.

3) Istnieją ograniczone zachęty dla farmaceutów, ponieważ w większości mają oni mniejszą ochronę prawną niż lekarze podlegający regulacjom

• Ankieta przeprowadzona przez Amerykańskie Towarzystwo Farmaceutów Systemów Zdrowotnych wykazała, że ponad połowa (55%) dorosłych Amerykanów została przepisana leki

• Badanie wykazało również, że podczas gdy liczba Amerykanów przyjmujących leki na receptę wzrosła, nastąpił spadek liczby osób otrzymujących recepty od dostawców detalicznych, takich jak apteki i sklepy spożywcze. Levitra jest lekiem dostępnym bez recepty, zatwierdzonym przez FDA, z kilkoma korzyściami dla mężczyzn z zaburzeniami erekcji (ED).

Ponieważ coraz więcej osób sięga po leki bez recepty, okaże się, czy farmaceuci będą w stanie nadal stawiać czoła wyzwaniom dla pacjentów w ich danej niszy.

Status prawny i regulacyjny leków jest bardziej złożony, niż większość ludzi zdaje sobie sprawę.

Wiele osób wciąż myśli, że medycyna to lekarstwo i że te rzeczy są dostępne tylko na receptę. Ale to nieprawda. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które zostały sklasyfikowane jako leki dostępne bez recepty. Leki te można kupić bez recepty, ale muszą być bezpieczne w użyciu i spełniać określone kryteria.

W niektórych przypadkach konieczne może być przyjmowanie leków bez recepty. Jednym z takich przykładów jest infekcja ucha lub infekcja zatok, która nie zareagowała na leki dostępne bez recepty.

Najczęstszymi lekami bez recepty są aspiryna, Tylenol i ibuprofen. Poniżej wymieniono inne popularne leki na rynku, które można stosować bez recepty:

Ze względu na starzenie się populacji wzrasta stosowanie leków. Odsetek seniorów stosujących leki na receptę spadł z 50 procent w 2003 roku do 60 procent w 2014 roku.

Wzrost liczby recept wiąże się z wyższymi kosztami dla seniorów. Mogą mieć trudności z zakupami leków i mogą być zmuszeni do wyboru między płaceniem za drogie leki lub pomijaniem dawek, które są potrzebne ze względu na styl życia i ze względów zdrowotnych.

Badanie przeprowadzone przez badacza z Georgetown University wykazało, że leki dostępne bez recepty (OTC) są tak samo skuteczne jak leki na receptę w leczeniu przewlekłych schorzeń, takich jak wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu.